AFAD’ın evrak bölümünde ‘şüpheli’ yangın

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılara müdahalede yetersiz kalmakla suçlanan Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın (AFAD), Ankara’daki merkezinde bu sabaha karşı kuşkulu bir yangın çıktı. AFAD’ın evrak kısmında çıktığı öğrenilen yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. Olaya ait savcılık soruşturma başlattı.

DW Türkçe’nin haberine nazaran; Ankara’nın Çankaya ilçesinde Dumlupınar Bulvarı üzerinde bulunan AFAD’ın muhasebe/evrak kısmında 21 Mart (bugün) saat 05:00 sıralarında bir yangın çıktı. Saat 05.11’de olay yerine ulaşan itfaiye, 3 katlı binanın giriş katındaki yangını söndürdü. Olayda rastgele bir yaralanma meydana gelmedi.

Yangın sonucunda kimi evrakların ziyan gördüğü öğrenildi.

Savcılık soruşturma başlattı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, yangını kuşkulu bularak soruşturma başlattı. İtfaiyenin yanı sıra Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Olay Yeri İnceleme Takımları de yangının çıktığı kısımda incelemelerde bulundu.

Savcılık, polise güvenlik kamera kayıtlarına el konulması talimatı vererek, manzaraların incelenmesini istedi. Bilhassa evrak kısmından ayrılan son bireylerin kuşkulu olarak tabirinin alınması talimatı verildi. Ayrıyeten olayı gören AFAD vazifelileri şahit olarak dinlenecek. Polisler ayrıyeten, yangının çıktığı kısımdaki evrakların ne cins dokümanlar olduğunu da araştırıp rapor hazırlayacak.

AFAD, 6 Şubat tarihli zelzelelere müdahale nedeniyle tenkitlerin odağındaydı. Bilhassa yangına geç müdahale edildiği, askerin yardıma geç çağrıldığı bu tenkitlerin başında bulunuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir