Çıplak elle tuttuğu timsahla böyle poz verdi

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan 26 yaşındaki yerbilimci Rosie Moore, işinin bir modülü olarak sürüngenler ve köpekbalıklarıyla ilgili çeşitli gönderiler paylaştığı hesabında yaklaşık 70 bin takipçiyi dehşete düşüren bir paylaşım yaptı.

Çıplak elle yakaladığı bir timsahı tedavi eden Rosie, Amerikan timsahlarını araştırmanın işinin değerli bir modülü olduğu Florida’da yaşıyor.

TİMSAHLARLA İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

Ayrıca yarı vakitli olarak modellik yapan Rosie, paylaştığı fotoğrafta timsahlar hakkında bilgiler de verdi.

Rosie fotoğraf altına, “Amerikan timsahını yaşatmak bir Florida muvaffakiyet hikayesidir. 1975’te timsah sayıları son derece düşüktü, yırtıcı tabiatta yalnızca birkaç yüzdü. O vakitten beri, nüfus bugün 2.000’den fazla yetişkin timsaha ulaştı.”

“Güney Florida’da Amerikan timsah popülasyonları arttıkça, insan-timsah çatışması da artacak. Bu timsahlarla bir ortada yaşamamıza yardımcı olacak birkaç şeyi not etmek kıymetlidir.”

“Timsahlar çoklukla ısıyı düzenlemek için ağızları açıkken güneşlenirler ve bu agresif bir davranış değildir. Asla bir timsahı beslemeyin. Bu onların insanlara karşı doğal kaygılarını kaybetmelerine neden olur. Fotoğraf çekerken yahut gözlemlerken de sürekli saygılı bir uzaklık bırakın.” diye yazdı.

Paylaşıma Rosie’nin takipçileri tarafından “Şanslı timsah”, “Cesur bayan” üzere çeşitli yorum ve beğeniler yağdı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir